Kultura a výchova

8. května 2017 v 15:38 | sonjinka
Možná teď budu znít jako jedna z těch bab, co furt jen mrmlají "To máme mládež"...ale všeobecně mám pocit, že s kulturou a výchovou to jde nějak od desíti k pěti. Nebudu tvrdit, že občas nekravím a nedělám blbosti, že se chovám vždy slušně a způsobně - inu, to by mi stejně nikdo nevěřil. Potíž je v tom, že asi ještě u mé generace rodiče znali míru.

Fascinujícím sociologickým zážitkem byla například sobotní návštěva divadla s moji babi. Babička, když jde do divadla, je VŽDYCKY za dámu. Ta by v kalhotách do divadla prostě nešla. Vždycky sukni, halenku, sako, šáteček a lodičky, i kdyby jí v nich měly upadnout, nebo umrznout nohy. Kdyby bylo nejhůř, tak slušné kozačky, ale to by pravděpodobně muselo být 20cm sněhu - a u muzea 25.

Je mi jasné, že Divadlo Broadway není Národní divadlo - a světe div se, až na pár jedinců v odraných džínách i celkem slušně odění jedinci. Pomineme kvalitu divadelního počinu a budeme se věnovat sledování lidského hemžení. Už první věc po příchodu byla hodně na hraně - jen vejdete a před vámi couvá foutograf s foťákem jemu zakrývajícím celý obličej a zuřivě cvakající s plným bleskem - bez jediného zeptání, schválení, nebo minimálně informování, že se to bude dít a zda může fotky použít. Neměl ani cedulku Fotograf, takže nikdo netušil, zda se jedná o zaměstnance divadla, paparazzi, studenta umělecké školy píšícího diplomovou práci a nebo úchyla na lovu.

Osobně musím říct, že je mi nepříjemné SE fotit. Nepodlehla jsem dnešní kultuře sociálních sítí, selfíček a montovaných výrazů. Chápu, že si chce někdo přinést fotografii z návštěvy Florencie, MIlána, Madridu...koneckonců klidně i z Prahy. Ale probohy - proč se fotit furt - neustále a všude? Na co si mám fotit svíčkovovu v restauraci? Ještě tak pochopím, když se jedná o nějak zajímavé jídlo - nějak speciálně servírované - ale obyčejné denní menu ? A honem s ním na fejsbůk, aby všichni viděli, že obědvám ? Tak to mě dostalo - když jsem byla s kolegyní z práce na obědě (v kfc - a fotila si, ano, ten plastikový tác a obalované kuře na papírovém talířku).
Fotograf, pokud fotí ve veřejném prostoru, za který divadlo považuji, by měl mít - minimálně jmenovku s logem divadla. A ideálně, kdyby na dveřích před vchodem bylo nějaké upozornění typu : Vstupem souhlasíte s pořízením obrazových materiálů a jejich užitím pro potřeby divadla a jeho prezentace. Přišlo mi vrcholně nezdvořilé prostě s bleskem na někoho vlítnout bez varování a požádání. Hlavně už proto, že když to člověk nečeká, tak po oslnění bleskem vypadáme všichni, jako upíři, který nestihli utýct před rozbřeskem. Dalším důvodem by mohlo být to, že po tom přílivu luxů a candel jste na pár okamžiků oslněni a diviím se, že potom nikdo nesletěl z těch schodů.

Dalším zajímavým zážitkem byla návštěva WC. Jsem z malého města - a už na základní škole jsme se samovolně naučili klepat. Starší spolužačky zvládly sehrát malou improvizační etudu na téma "Neumíš klepat?!". Proto vždy, za každé okolnosti, pokud přímo nevidím, že je kabinka prázdná, vždycky zaklepu. A asi jsem staromódní. V dnešní době to nikdo už neumí. A ani nevědí, co odpovědět. Ano, samozřejmě, že je možné se zamknout. Ale - co když zámek nefunguje? Nebo zaklepete - nikdo se neozve, ale je zamčeno? Přijde mi to jako divný krok vzad, protože už neumíme společně komunikovat ani na takto bazální úrovni. Kdysi mi na jednom veřejném WC vlezla nepříjemná uklizečka do kabinky a nechala otevřené dveře. Když jsem se ohradila, tak pravila, že se mám zamykat. Odpovědí jí byl můj osobní řev, kdy jsem ji dořvala na dvě doby, že by měla mít aspoň elementární lidskou slušnost a zaklepat, když už není schopná ani zajistit, že na WC, který je v její správě byly funkční zámky. Ale že zjevně není možné byť takový detail od ní čekat.
Ještě zajímavější je sledovat, když jsou někde zavřené dveře kabinky, jak všichni stojí frontu na ty zbylé - a nikoho nenapadne jít zaklepat na ty jediné dveře, co se nehýbou celou věčnost.

Když jsme jezdili se školou a Klubem mladého diváka do divadla v Mladé Boleslavi, ještě platilo to, že pokud chtělo obecenstvo ukázat ohromné nadšení - pak vstalo a tleskalo se vestoje. Případně mávalo a klanělo se při děkovačce. Divadelní kultura pro to zná i pojem "standing ovation". Nicméně - paní za námi si zřejmě spletla divadlo s návštěvou fotbalového utkání a o sto šest houkala a pískala (skvělý zážitek sedět před ní. Uši to moc rády). V tom nevidím smysl. Možná u talk show a one man show to má smysl, nebo u estrád typu "Čundr country šou", kdy se měří úspěšnost podle toho, jak moc velkej bengál publikum udělá. Ale ptám se - opravdu patří tyhle projevy do divadla?

Za stejné společenské faux pas považuji textování a focení se v průběhu představení. Ano - focení SE. Selfíčko - jak sedím v divadle a koukám před sebe. Hurá. To musí všichni vidět. Bez toho asi nemůžou být. Nejen, že blesk jejich mobilového foťáku oslní pět řad před nimi, ale displej jejich chytrýho telefonu oslní dalších pět řad za nimi. Nemluvě o " Prosíme vypněte si laskavě své mobilní telefony" před představením. Ano, i mně přišla sms, ale jednak - můj mobil tolik nezáří - a za druhé jsem se čtením počkala až na přestávku.

Při odchodu z divadla se tvořil dav před samotnými dveřmi ven - a víte proč? Protože tam na nástěnce byly vystaveny fotky, které byly nafoceny při příchodu - a prodávány. To mě taky fascinovalo. Nikdo se nezeptal, jestli chci být vystavena někde na nástěnce - a ještě ty fotky prodávají? Hlídají nějak, že si to smí koupit jen ti na fotce, nebo si fotku holčičky v šatičkách může odnést cizí hodný strýček, který tvrdí, že je holčičky tatínek?

Na chování ovcí v tramvaji by se dala napsat samostatná kapitola. Obecně vzato - pokud nejsem mrtvá po noční ( kdy nejsem schopná vnímat, ve kterém vesmíru se pohybuji), tak pouštím sedět potřebnější. Neočekávám za to nic, ale "díky" mě vždycky potěší. Babička je sice frajerka a na svých 87 let nevypadá, ale ani v 8letech by mě nenapadlo, že bych nevstala a neuvolnila místo. Ale nejroztomilější byl... člověk, který si z tramvaje dělal takový malý domácí parkur. Svět se zbláznil, držte se.

A babička? Ta na to jen koukala a pravila, že je docela ráda, že nebydlí v Praze.
A jak to vidíte vy ? A co na to Jan Tleskač ?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

Zobrazit vše (127)
Zobrazit starší komentáře

101 ZinoviyGaife ZinoviyGaife | E-mail | Web | 28. listopadu 2018 v 7:00 | Reagovat

Прошлым вечером изучал содержание инета, неожиданно к своему восторгу заметил прелестный сайт. Вот гляньте: <a href=http://sssexxx.net/vse-metki-video/zhestkoe>Жесткое</a> . Для нас данный сайт оказался довольно привлекательным. Удачи!

102 IgorErern IgorErern | E-mail | Web | 29. listopadu 2018 v 5:06 | Reagovat

<a href=http://ellesize.ru/kapli-eros-spirit.html>eros spirit купить в украине</a> эрос спирит капли для повышения

103 IlyaErern IlyaErern | E-mail | Web | 29. listopadu 2018 v 13:06 | Reagovat

<a href=http://ellesize.ru/krem-upsize.html>upsize крем</a> для увеличения груди upsize цена в аптеках

104 Jimzypople Jimzypople | E-mail | Web | 30. listopadu 2018 v 1:32 | Reagovat

paraphrasing sources
<a href=http://essaypromaker.com>custom writing</a>  paper writing service superiorpapers
<a href="http://essaypromaker.com">custom writing</a> - report writing service
quality writing services

105 KirillSoync KirillSoync | E-mail | Web | 30. listopadu 2018 v 16:53 | Reagovat

Сегодня вечером исследовал материалы интернет, случайно к своему восторгу обнаружил красивый веб-сайт. Вот: <a href=https://zaxvatu.net/2-krasota/>https://zaxvatu.net/2-krasota/</a> . Для меня этот веб-сайт оказался очень оригинальным. До свидания!

106 BrandonWeple BrandonWeple | E-mail | Web | 30. listopadu 2018 v 21:16 | Reagovat

<a href=https://expochange.com/xchange_QWRUB_to_LTC/>курс litecoin к рублю</a> - обмен биткоин на рубли киви, как пополнить биткоин кошелек через терминал

107 sergeiDah sergeiDah | E-mail | 1. prosince 2018 v 3:33 | Reagovat

Детективное агенство, лучшие цены, полный спектр услуг.

Берем оплату только за сделанную работу, имеем огромный опыт, не нарушаем сроки, имеем огромный спектр возможностей и связей, в этом мы лучшие.

Список наших услуг:

Семейные

-Выявление факта супружеской неверности
-Проверка интернет-измен
-Сбор информации на будущего жениха/невесту
-Наблюдение за подростком, установление круга общения и досуга, выявление проблем наркомании и аморального образа жизни.
-Проверка няни ребёнка
-Розыск отцов, алиментщиков
-Розыск пропавших родственников и родственников с которыми утеряна связь
-Розыск пропавших детей
-Выявление амурных аферистов и мошенников

Услуги для частных лиц

-Любая информация из МВД, ГИБДД, Налоговой, ФССП, ФМС, Банков и Сотовых операторов.
-Определение местоположения человека по мобильному или
-Информационное досье
-Установление факта слежки
-Контроль телефона
-Проверка образа жизни человека
-Проверка алиби
-Розыск пропавших людей
-Розыск должников и их имущества
-Расследование преступлений
-Взломы и архивы переписок Вконтакте, других соцсетей, почт.
-Детализации телефонных разговоров и смс
-Уничтожение компромата и негатива в интернете (Эксклюзив)
-Дискредитация личности (Эксклюзив)

Услуги для бизнеса и юридических лиц

-Выявление коммерческого шпионажа
-Проверка контрагентов и партнеров
-Конкурентная разведка
-Корпоративные расследования
-Сбор информации на юридическое лицо
-Поиск скрытых активов
-Проверка сотрудников
-Поиск контрагентов и поставщиков конкурентов

Время работы: с 10:00 до 22:00 по МСК

Контакты:
+79787094870 (Телефон, Telegram, Whatsapp, Viber)

108 KirillSoync KirillSoync | E-mail | Web | 1. prosince 2018 v 15:05 | Reagovat

Час назад изучал содержимое сети интернет, вдруг к своему восторгу открыл полезный сайт. А вот и он: <a href=https://zaxvatu.net/2-zdorove/>https://zaxvatu.net/2-zdorove/</a> . Для нас данный вебсайт явился довольно оригинальным. Хорошего дня!

109 leighct1 leighct1 | E-mail | Web | 1. prosince 2018 v 23:13 | Reagovat

Hot galleries, daily updated collections
http://dirty.porn.hotblognetwork.com/?katlyn

female porn addiction secrets forced porn interracial wives asiuan porn porn series about wives porn tv in hd quality

110 EleloEnteseGP EleloEnteseGP | E-mail | Web | 1. prosince 2018 v 23:59 | Reagovat

Usi de interior in MD<a href=https://valdimobila.md/ru/catalog/usi-iterioare>.</a>

111 JamesErAms JamesErAms | E-mail | 3. prosince 2018 v 14:06 | Reagovat

Hello. And Bye.

112 Jamespaf Jamespaf | E-mail | 3. prosince 2018 v 15:01 | Reagovat

Hi, go to http://xzvswwcvrc.com

113 Danielvut Danielvut | E-mail | Web | Středa v 20:03 | Reagovat

На данном сайте подобраны топовые продавцы брендовых магазинов на алиэкспресс.
Здесь будут представлены разделы которые продают оригинальную продукцию на aliexpress.

Покупайте у доверенных поставщиков у которых хорошие отзывы и оценки.
Если кому-то интересно https://partnerkalab.ru/category/brendy-alijekspress/ - смотрите тут...

114 SvetlanaMos SvetlanaMos | E-mail | Web | Středa v 23:25 | Reagovat

Быстрый онлайн займ на контакт  - http://onezaym.ru

https://yandex.ru/collections/card/5c04e41fea4b10002b4d7d48/  

LkhTrfevhY

115 Altonroams Altonroams | E-mail | Web | Čtvrtek v 3:47 | Reagovat

<a href=http://dlaw-firm.com/index.php?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=403790>bestwebcam</a>

116 Carlosnep Carlosnep | E-mail | Čtvrtek v 18:24 | Reagovat

You have a good taste  http://fullmovienow.com/flixster-movies-281.html

117 Arthurevona Arthurevona | E-mail | Web | Čtvrtek v 19:28 | Reagovat

Tight teen pussy filled with warm goo
<a href=https://bigtitsporntrends.com/to/370482-legal_age_teenagers_play_with_lustful_snatches>Legal age teenagers play with lustful snatches</a>
Orphan teen crazy orgy in her new home with everyone
Big titted Madison Ivy gets pounded by Johnny Sins
<a href=https://bigtitsporntrends.com/videos/sex_bata>sex bata</a>
College thot craving for cum
Busty Wife Fucking Pussy On a Webcam Show
Milf anal hd Krissy Lynn in The Sinful Stepmother

118 0ATulinhof 0ATulinhof | E-mail | Web | Čtvrtek v 21:09 | Reagovat

Жесть какие видео я нашел, посмотрите  -  <a href=https://goo.gl/MNj2H8>девушки под возбудителем</a>

Так работает женский возбудитель

Так Друзья, а когда у нас оффлайн вечеринка?

119 Thomasrhymn Thomasrhymn | E-mail | Web | Čtvrtek v 22:33 | Reagovat

Привет,сорри за оффтоп,нужна инфа по электродвижкам типа этих нужно курсовую писать

http://www.urvisit.ru/mat.php?id_mat=2098

120 Zfpartkg Zfpartkg | E-mail | Web | Pátek v 19:49 | Reagovat

"The only reigning top-flight champion to have fewer points after 21 games than Leicester City have currently are Ipswich Town 1962/63 (18, assuming three for a win)." LIVERPOOL travel to Hull on Saturday in desperate need of a victory?to breathe life into their Premier League title bid. NOTTINGHAM FOREST are heading for their THIRD takeover bid in a year as Fawaz Al Hasawi frets about his long-term plans.  <a href=http://www.paniez.be/adidas%20superstar%2000%2045%2050-ID7909.html>adidas superstar 00 45 50</a> "Getty Images4Lloris said: “I’m very pleased with this new contract, and of course that’s the way I show my commitment to the club, my team-mates and the gaffer." PA:Press Association5Payet created 74 chances for West HamGetty Images5But Christian Eriksen has now.  why "or: Real Madrid, Leganes, Mallorca, Barcelona, Inter Milan, Anzi, Chelsea, Everton, Sampdoria and Antalyaspor." "With Aitor Karankas side struggling for goals, perhaps in a season or two he may be given his chance."  <a href=http://www.verasoie.fr/adidas%20superstar%20triple%20white-ID37395.html>adidas superstar triple white</a> "“You ask questions, you see how they deal with scenarios." sharply with Abel Hernandez going the other wayMutch demandJordon Mutch set to leave Crystal Palace in Janua. t-gasp winnerANGEL DELIGHTPalace 1 Swansea 2: Super sub Angel Rangel has new boss Paul Clement beaming with joyBoos for Big SamSam Allardyce is already under pressure as boos ring around Selhurst Park at half-time against SwanseaTEAM NEWSCrystal Palace vs Swansea City team news and line-ups: Wilfried Zaha makes final appearance before leaving for Africa Cup of Nations while Fernando Llorente is fit for Swanseagame painPremier League 2017/18 fixture schedule revealed as clubs will have to play SIX matches in 17 daysCLASS ACTSDimitri Payet is the most creative player in the Premier League this season.  speeder <a href=http://nike.shoeswebs.com/D-nike-outlet-website.html>nike outlet website</a> The win leaves Jurgen Klopps team just a point behind Manchester City in third place.

Reference: http://www.marce44.fr/ror.xml

121 BrandonErece BrandonErece | E-mail | Sobota v 13:51 | Reagovat

Tight teen babe Megan Sage banged by her pervert stepbro
Hot teen Taylor Whyte nailed by big cock
<a href=https://blackporntrends.com/too/82096/lesbian+pussy+lick+action+with+nadia+noir+and+sabrina+maree/>Lesbian pussy lick action with Nadia Noir and Sabrina Maree</a>
Her first anal HD
Real estate agent Kelsi Monroe knows hot to keep her job with using her vagina
<a href=https://blackporntrends.com/too/434602/monster+dick+slides+into+tight+teen+hole/>Monster Dick Slides Into Tight Teen Hole</a>
Stunning busty MILF Alexis Fawx gets fucked in the tow truck
Wonder woman in school uniform dicked hard
Dudes lure ravishing virgin to have threesome sex

122 OlegUndem OlegUndem | E-mail | Web | Sobota v 16:49 | Reagovat

Некоторое время мониторил содержимое инет, вдруг к своему удивлению открыл крутой веб-сайт. Вот гляньте: <a href=http://winvulcan.ru/>казино вулкан как играть</a> . Для нас данный веб-сайт оказался довольно нужным. До встречи!

123 emiliauj18 emiliauj18 | E-mail | Web | Neděle v 1:18 | Reagovat

Hot photo galleries blogs and pictures
http://porn.89.allproblog.com/?elise

blonde tan porn london hart porn cyban porn hardcore illegal porn porn zorras

124 NikolayTOB NikolayTOB | E-mail | Web | Neděle v 4:35 | Reagovat

Три дня назад исследовал содержимое сети, случайно к своему удивлению обнаружил прекрасный веб-сайт. Гляньте: <a href=http://antikazino.ru/vulkan-olimp-otzyvy-realnyh-ljudej/>казино вулкан олимп мобильная</a> . Для нас этот вебсайт показался довольно нужным. Всего наилучшего!

125 Mircreditpiolo Mircreditpiolo | E-mail | Web | Neděle v 19:02 | Reagovat

<a href=http://mir-credit24.ru>процент кредит</a>

126 Thomasweepe Thomasweepe | E-mail | Web | Včera v 9:47 | Reagovat

Некоторый слышали о <a href=https://f.gdeslon.ru/f/1abe579de37de631>возможностях довольно крупных заработков для фондовых рынках</a>, только не однако четко понимают, сколько это после ярмарка и каким именно образом дозволительно зарабатывать на нем. В представлении некоторых возникают картины с большим скоплением прилавков, с одной стороны которых расположились продавцы, а сообразно другую сторону — покупатели. Все для деле всегда обстоит иначе.

Идея рынка
Рынок начал формироваться в 70-х годах прошлого века.  С этого времени страны перешли для ямайскую систему. Курсы валют стали подчиняться от рыночных отношений, а не устанавливаться государством, только было прежде. Подобное развитие событий способствовало нормальному функционированию мировой экономики. В полной мере стал возможен обмен капитала между различными странами. Сегодня вседневный и увеличивающийся со временем изнанка международной торговой площадки составляет через 5 накануне 7 трлн долларов.
В качестве товара здесь выступают валюты.  Вполне приемлемо отожествление этого рынка с обменным пунктом, в котором одна денежная единица покупается (либо продается) изза другую.
Предположим, разве в ближайшем будущем известно, что будет проистекать ценовой умножение доллара США, то это положение позволительно пользоваться для получения прибыли, купив американскую валюту и перепродав ее по выгодной для себя цене. Финансовые операции для международном рынке происходят подобным же образом, но с более крупными суммами.
фондовый торжище предоставляет возможность получения профита благодаря курсовой разнице. Почти курсом принято уразумевать единицу одной валюты, выраженную в единицах другой. Около падении спроса на любую из валют, она дешевеет. Следовательно другая денежная лицо начинает иметь большим спросом, и ее плата растет. Добывать позволительно якобы на падении цен, так и на их росте.
<a href="https://f.gdeslon.ru/f/1abe579de37de631"><img src="http://static.gdeslon.ru/uploads/medias/00/00/21/89/34/media_218934.png?1447419395" alt="promo_3"></a>   заработать проще чем кажется, к тому же <a href=https://f.gdeslon.ru/f/1abe579de37de631>здесь научат зарабатывать</a>.

127 Michaelapeta Michaelapeta | E-mail | Web | Včera v 14:37 | Reagovat

民視眼鏡 - 媒體認證台北市士林最便宜眼鏡配到好

http://www.people-eye.com.tw/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama