Jsem silná

4. srpna 2016 v 21:14 | Sonja
...a někdy toho mám plný zuby.
WARNING: Následující řádky jsou psané ve slabé chvíli. Nedovoluji si jich moc a málokdy se takhle otevírám, takže prosím případného čtenáře - pokud se mu to nelíbí, nechť to nečte a nezanechává komenty.

Už před časem, kdy jsem se rozsypala jsem si tu chtěla vylít svou beznaděj a depresi. Proč? Od toho blogy přece jsou, zeď nářků, nicht war ?
...Ale řekla jsem si- Ne! Nemůžeš se rozsypat, ne veřejně.
A vlastně - proč ne. Odmalička mi táta vysvětloval, jak musím bejt silná a neda dát věci najevo. A stal se přesný opak - jsem snad až přehnaně emocionální člověk, extravert a mám ráda společnost. Překvapivě i ráda hovořím o tom, co se kolem mne děje. A ano, jsem ráda středem pozornosti.

Zároveň ale se snažím být vždycky -ta silná, ta co to vydrží. Ta, co vydrží všechno. Možná to má kořeny v tom, jak si ze mně utahovali a dělali si extrémně ohavnou legraci ze mne, když jsem byla malá. Nenáviděla jsem základku, protože...snad proto, že ...že se mi všichni neustále vysmívali, že jsem pro ně nic neznamenala. Snad jen středobod, na který mohli plivat a kkde mohli ventilovat svou slabost. Už dávno nejsem tohle dítě. Právě proto se mě už ty věci nedotýkají.

Nebo aspoň ráda nechávám lidi, aby tomu věřili. Je to póza, zaujala jsem ji proto, že ostatní kolem sebe chtějí mít lidi, který jsou silný. Ne, nebaví mě to. Mám už plný zuby toho bejt silná. Chci se rozplakat jako malá holka a do nebe vykřičet ten strašný pocit bezmoci a osamění. Chci dupat a kopat nožičkama, řvát a nadávat na tu nespravedlnost světa.

Ale neudělám to. Budu se rozsypávat doma, když tu nikdo není, aby si ze mně nedělala šoufky moje rodina a nevysvětlovali mi, že jsem labilní. Ano, jsem labilní, protože mě vychovali k tomu, abych VENKU byla stabilní. Proto jsem UVNITŘ tak labilní. Budu sedět a brečet v autě 15 minut před prací a přikrádat se do ní zadem a rovnou na záchod, abych si umyla obličej a šla mezi lidi až tehdy, až budu ta silná, na kterou jsou zvyklí. Proč ? Protože musím být silná a všechno zvládnout. Nemůžu si dovolit ztratit tvář, protože to je to poslední, co mi zbývá. Tvář a silácký řeči.

Nemám mnoho přátel. Spočítala bych je na prstech jedné ruky a zbylo by mi ještě dost. Ne, nechci se rouhat, chvála bohům za ně, bez nich bych skončila v Dobřanech na sedmičce a nebo v Bohnicích na šestce. Ano, mám spoustu známých, ale pořádně nikoho, s kým jít po práci na kafe. Nemám chlapa, nemám rodinu, která by za mnou výrazně stála. Donedávna jsem tvrdila, že vydržím vše, protože za mnou stojí moje rodina...ale v poslední době se tahle věc podělala úplně maximálně a já stojím...sama. Ale ještě stojím a stát budu.

Jsem možná příliš hrdá, nebo sobecká (nehodící se škrtněte), abych připustila slabost veřejně. Vždycky, když to udělám, někdo mi to dá zase sežrat. Je jedno, jestli je to kamarád, rodina a nebo kolegové v práci. Nechci lítost, chci jen někoho na své straně. Furt tu je jen blbá potřeba vykřičet svou bolest, někomu, jak zpívá Nohavica.

Já ani vlastně nevím, co chci. Nečekám lásku, prince na bílým oři, který se ke mně rozběhne a zapomeneme, že existuje svět. Na to jsem stará. Chci někoho, s kým mi bude dobře, kdo ocení, že se o něj starám, někoho, komu udělá radost, že jsem uvařila. Někoho, s kým bude mít můj život smysl.
Dneska jsem třeba uvařila. Vytáhla jsem z mrazáku kus kuřecího...a bylo ho strašně moc a bylo potřeba ho udělat, než se zkazí...tak jsem udělala nudličky, žízečky na přírodu, kuřecí kapsy....
...a pak na to čumím a říkám si - k čemu, k čemu, proboha, co s tím budu dělat. No, zase to zamrazím, než se to zkazí. Aspoň nebudu muset vařit nějakou dobu.
Je hrozný, že už přemejšlím takhle pragmaticky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Frog Frog | E-mail | Web | 5. srpna 2016 v 0:07 | Reagovat

Skoro jsem zajasal, ze je tu neco novyho, ale z tohohle radost nemam. Soni, nebud silna. Bud jaka chces a potrebujes byt. A myslim, ze uplne sama nejsi a my te mame radi:) Drz se!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama