Květen 2016

Catsitting

15. května 2016 v 10:23 | Sonja
Tím, že pojedu do holandska vyvstává jedna záležitost-

- potřebovala bych sehnat někoho na cat-sitting k rozárce - buď dopravím rozárku k chůvě a nebo chůva vyhraje klíče, ale bude muset jezdit k nám domů...

Rozárka je venkovní kočka, ale v mládí byla domácí kočkou, co chodila na záchůdek,takže by si molohla vzpomenout, co a jak...Jinak je takřka bezúdržbová. Miluje válení se na kanapi, nábytku..posteli - podle toho, co jí je dovoleno (jsem schopná dodat i její osobní ...ehm, pelech - oblíbila ji jednu podnožku, co tu zbyla po ex..
Dodala bych krmivo, i klidně ten záchůdek...je někdo, kdo se dobrovolně hlásí ? :)

Zavři oči a věř

14. května 2016 v 22:43 | Sonja
To je TAK trefný, k dnešnímu dni, že to snad ani není možný!
Dokonce ani já jsem neodolala a musím přispět svým slintátem...eh...cintátem...

Ráda bych uvedla na svou obhajobu, ctihodnosti, že jsem průse*ář, zmatkář, kalamity jane a vůbec divník (z anglického stranger). Kolem mě se kupí průse*y, z nichž každej jeden by vystačil na malé soukromé inferno(o tom až někdy). Ale jedeme dál, protože jsem zvědavá, jak tenhle film skončí :)

Když už mám pocit, že se neskutečným způsobem rouhám a nadávám, tak se obvykle stane nějaký, aspoň menší zázrak, který to nějakým způsobem ubalancuje.O čem mluvím ? o čemkoli.
Jsem pohan, dalo by se říci, že i praktikující. Ne nějaký new age a já nevím, co...ale mám svou víru, věřím ve straré Ásy a Vány. Je to moc divný? zkusím to vysvětlit.

Prošla jsem si ateistickým, něcoistickým i křesťanským obdobím. Zvlášť to poslední neskončilo dobře, ale to teď ponechme stranou. Táta se nás snažil vychovávat ateistiky, ale ani u mě, ani u ségry se mu to nepovedlo. Věřím na magii, na moc run, jsem fatalista. Věřím, že osud je předem daný, ale jelikož nemáme tušení, jaký to je, tak musíme neustále pátrat, zkoušet a hledat. Neznamená to, že když je osud daný - tak zůstanu sedět na pr...zadku, jelikož nevím, jestli není mým osudem na té židli umřít...třeba je- ale třeba taky ne.

K pohanství jsem se dostala na škole v Plzni, přes skpolužačku, která mě dostala i k šermířům, vikingům a mytologií povšechně. Ne, samozřejmě, že na stupni dnešního vývoje poznání nevěřím, že by svět vznikl z těla obra Ymiho a mléka krávy Audhumly. Myslím, že tohle jedna z částí, kde si spíš lidé toho věkupřipodobňovali a vysvětlovali věci, kterým nerozuměli.

To však nebrání myšlence existence Bohů. Severský panteon je natolik široký a obsáhlý, že si na své přijde každý. Je sice moc hezké, mít všemohoucího Boha, který umí všechno.Beze sporu. Ale když vás chytne slepé střevo, tak taky radši půjdete ke specialistovi, než ke svému praktikovi do ordinace, ne? A tohle je to samé, pohanští Bohové zde reprezentují ty specialisty.

Jsou mi blízcí tím, že mají lidské vlastnosti. Jsou to moudří, schopní vládci, ale našli by se děvkaři, ožralové, závistníci a Loki, což je kategorie sama pro sebe. Prostě - lidské vlastnosti.
Ač nemám problém pokleknout, když si to někdo zaslouží, či ohnout hřbet, jsem raději, když mohu žádat o laskavost přítele, než pokorně prosit na kolenou.
Na rozdíl od křesťanského Boha na mě nekašlou. Nechci se dotknout žádného křesťana, jejich víru jim neberu, leč...ve chvíli, kdy jsem nejvíc potřebovala podržet, tak se na mě moji zlatí katolíci vykašlali. A bohové? Když se nejvíc rouhám a nadávám, tak obvykle přijde aspoň nějaký dílčí úspěch nebo malý zázrak, a to bych si pak nafakovala. A pořádně.

Dneska dopoledne jsem si přečetla, že se na mě vykašlala moje vedoucí bakalářky. Nadávala jsem jako špaček - ale hned vzápětí se objevili dva lidi, kteří byli ochotní ji vzít a hned - přičemž jeden měl k dispozici témata z historie - takže nebylo, co řešit. Dokonce mi navrhl rovnou první aspoň maličkou konzultaci,pokud na něj počkám po skončení před školou. Chtěla jsem sice domů...ale něco mě zadrželo. A vyplatilo se. Mám vedoucího, který to bere jako koníček, který je historik srdcem i duší a zjevně ví, o čem mluví. Rovnou mi dal řadu typů, který snad sypal z rukávu a já seděla na lavičce, psala div ne těsnopisem, abych to všechno stíhala.
A dál? přijdu domů a zjistím, že mi schváliliv práci i tu mou, pozdě zadanou dovolenou a budu moct jet do Holandska, do Eftellingu. Jestli tohle není malý zázrak, tak už nevím :) !

encépéčko a klíště anarchista

8. května 2016 v 0:30 | Sonja
Just another regular day in work.
Keep calm and call the assistance.

Nu, Jsem opětovně plná zážitků. Ve středu jsem měla první nočku, ze ktrý jsem byla vyklepaná jak prvnička a tak jsem se předzásobila ovocem lépe, než vrchní proviantmeister C.K. armády. Samozřejmě, že tři mističky jsem si ještě nesla domů a že jsem se podělila s ostatními nočkujícími.
Nakonec nočka nebyla tak strašná, jak jsem se bála, byl klid, ve své podstatě se nic zásadního nedělo, až na pár nepojištěných kamionů, který sice mám odškolený, ale pořádně jsem je nikdy nedělala...no co...

Ale dnešek byl žrádlo...samozřejmě, že hovory začaly padat až ve chvíli, kdy všichni odešli, že...Naprosto přesně věděli, ¨do kdy si musej počkat, aby se to nedalo stíhat. Jak na potvoru se všichni museli vybourat a porouchat a všechno, když všichni odešli.

Ale mám jednu novinku, dneska mi padlo první encépéčko- NCP - nehodové centrum pojišťoven.OK, nikdy jsem to nedělala, klepala jsem se jak prvnička a dostala jsem z toho průjem :P... Jeden by si řekl - co, je to jen policií nařízený odtah, že...nic novýho, zásadního. Ale když to člověk nikdy nedělá, musí stihnout odtah zavolat do jánevímkolika minut a odtahovka musí být na místě do 30 min, tak je to peklo. Nu...mně všechny odtahovky odmítaly zásah, hurá, ale až to nakonec zvedla ta, který jsem volala jako první a limit 30minut nedali. Jsem zvědavá, jestli se to bude nějak řešit...ale protože jsem asi moc zlobila, tak moje první NCP bylo rovnou smrťák...
To pak sedíte, žertujete...ale když cestou domů jedete autem...nějak vám to dojde.obsah toho sdělení, že smrťák.

Ale život jde dál a tak přijedu domů, pustím kočičku do domu, umeju se, tulím si kočičku, nadšeně vrní...až...
Ano, koupila jsem asi za 800 czk drahý antiparazitární obojek, který má odhánět klíšťata, blechy, všechny a vššechno...a náhle si takhle- přímo pod obojkem u kočičky všimnu klíštěte. Musel to být anarchista, mít naprostou neúctu k ceně toho obokjku, jinak si to neumím vysvětlit, protože jinak by tam přece nelezlo...