Just another regular day...

15. dubna 2016 v 22:21 | Sonja
Poslední dobou zjišťuju, že mě baví angličtina. Nejsem nijak v ní zvlášť kovaná, ale baví mě, i když mi dochází slova, neužívám vhodný a správný čas...dobrý slovní obrat...atd atd- ale baví mě, začínám chápat myšlenku jedné známé, která tvrdí, že se jí v angličtině líp čte než v češtině, protože je pro ni jednodušší na přemýšlení. U seriálů se občas přistihnu, že tak nějak ne zccela vnímám titulky a ve své podstatě chápu i obsah. Zajímavý, že to nemám třeba u písniček.
Možná je to tím, že v práci docela mluvíme anglicky, tu s pobočkou, tu s klientem...a ano, p ořád dokola ohledně odtahu, faktur a umístění klienta, defektu pneumatik a garance platby...ale...baví mě to.
Dneska mi udělalo radost i to, že kamarád měl na oslavě anglicky hovořící slečnu. Bylo rozkošné se snažit překládat slovní obraty do angličtiny...
mé oblíbené slovní obraty - nejen z dneška, ale obecně :
For me, after me = pro mě za mě (kolega z práce)
Nowa ves's - čteno nouwá vesis = Nové Vsi- mn.č. - kolega vysvětloval německé pobočce, že lokace "nova ves" nám nestačí,m že Nových vsí máme asi padesát..
pomerange- poumerándž - pomeranž = equi sorry, ale to bylo nádherný! :)
a několik dalších :))

Taky mě, překvapilo, že se někde vzadu probouzí v mozku němčina. Obyčejně říkám, že německy neumím, rozumím, ale nemluvím. Že v případě potřeby řeknu akorát "nicht schiessen" a zvednu ruce nad hlavu...ale, já slyšim němce hovořit v tramvaji a můj mozek začne plácat německou odpověď, kterou stejně nahlas raději neřeknu. Možná proto, že němčinu slyším taky dost často, ale gympl se zasloužil, abych k tomu jazyku měla hrubý odpor...leč, potěšilo mě, že jsem několik dní zpět zvládla poskládat německou odpověď, když se mě v praze dva důchodci ptali na cestu.

Zítra je taky den. Snad bude lepší, jak ty předchozí.

Tolik k jazykovému okénku. Alles gute a gute nacht :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama