Duben 2016

Nestíhám nestačím

25. dubna 2016 v 22:41 | Sonja
A je to zase tady. miliarda výmluv, proč nejsou příspěvky na blogu.
You haven't seen it comming...

Nějak nestíhám vůbec nic, jsem utahaná, hrozně unavená...furt bych spala. A když ne spala, tak se mi nechce nic dělat, natož učit...jsem vám nějak celá...placatá.

Novinek je mnoho. Největší a nejneuvěřitelnější novinkou pod sluncem je, že Saren, kamarádka, která má na svědomí mou paganizaci a ve své podstatě i nepřímo objevení mé...ne zcela běžné odchylky...
SE BUDE VDÁVAT !! Saren! Pořád mi to přijde neuvěřitelný :) A krásný, samozřejmě :)

Proč je to tak neuvěřitelné? Inu, kdo zná saren a slyšel ji někdy vyprávět o "svatbě" "dětech" a ...a tak...tak má určitou představu. Obdivuju Ládíka, že se mu tenhle kousek povedl :)

Každopááádně.
Pořidila jsem si spoustu maličkatých kamarádů. Včera jsme byli s Holanďanama na večeři v Esce a ...já si adoptovala Tibíky. Kolonii bakterií, krystalů, chcete-li, které fermentací vyrábí limonády nebo alkohol. Dají se vychovat i na mléku, na kefír, tvaroh...Takže si hodlám vychovat vlastní limonádu a dají-li bohové, vyzkouším i ten alkohol :) nu což, mezi nevidomými mám taky kamarády, když se ten alkohol nepovede :)
Dneska jsem tedy založila Tibíkům 4l ubikaci a ve středu budu cedit a ochucovat. Jsem upřímně zvědavá, co z tohohle expeimentu vyleze :)
Až bude někdy politická vůle, hodím sem fotky jejich soukromého kyblíčku. Druhá várka se chladí v lednici, protože rostou jak vzteklý...včera jsem jich dostala takovou...no, větší hrst...a když jsem ten pytlik dnes vážila, měli bezmála půl kila...Už docela chápu ten inzerátek na jejich "novinách", že se jim nějak přemnožily tibi krystaly a proč je rozdávají. Jestli to bude fungovat tímhle stylem i u mě, tak budu za chvíli taky rozdávat :)
Jsem hlavně zvědavá na to mlíko, protože prý by ho mohly i ségřiny bezmlíčný děti, tak uvidíme.. :)

Just another regular day...

15. dubna 2016 v 22:21 | Sonja
Poslední dobou zjišťuju, že mě baví angličtina. Nejsem nijak v ní zvlášť kovaná, ale baví mě, i když mi dochází slova, neužívám vhodný a správný čas...dobrý slovní obrat...atd atd- ale baví mě, začínám chápat myšlenku jedné známé, která tvrdí, že se jí v angličtině líp čte než v češtině, protože je pro ni jednodušší na přemýšlení. U seriálů se občas přistihnu, že tak nějak ne zccela vnímám titulky a ve své podstatě chápu i obsah. Zajímavý, že to nemám třeba u písniček.
Možná je to tím, že v práci docela mluvíme anglicky, tu s pobočkou, tu s klientem...a ano, p ořád dokola ohledně odtahu, faktur a umístění klienta, defektu pneumatik a garance platby...ale...baví mě to.
Dneska mi udělalo radost i to, že kamarád měl na oslavě anglicky hovořící slečnu. Bylo rozkošné se snažit překládat slovní obraty do angličtiny...
mé oblíbené slovní obraty - nejen z dneška, ale obecně :
For me, after me = pro mě za mě (kolega z práce)
Nowa ves's - čteno nouwá vesis = Nové Vsi- mn.č. - kolega vysvětloval německé pobočce, že lokace "nova ves" nám nestačí,m že Nových vsí máme asi padesát..
pomerange- poumerándž - pomeranž = equi sorry, ale to bylo nádherný! :)
a několik dalších :))

Taky mě, překvapilo, že se někde vzadu probouzí v mozku němčina. Obyčejně říkám, že německy neumím, rozumím, ale nemluvím. Že v případě potřeby řeknu akorát "nicht schiessen" a zvednu ruce nad hlavu...ale, já slyšim němce hovořit v tramvaji a můj mozek začne plácat německou odpověď, kterou stejně nahlas raději neřeknu. Možná proto, že němčinu slyším taky dost často, ale gympl se zasloužil, abych k tomu jazyku měla hrubý odpor...leč, potěšilo mě, že jsem několik dní zpět zvládla poskládat německou odpověď, když se mě v praze dva důchodci ptali na cestu.

Zítra je taky den. Snad bude lepší, jak ty předchozí.

Tolik k jazykovému okénku. Alles gute a gute nacht :D

NewLook

13. dubna 2016 v 22:55 | Sonja
Poslušně hlásím, že jsem opět zde. Díky Lině, kterou ostatně můžete najít na http://vecernice.blog.cz/ mám nový fresh look a vzhled blogu :)
Ta ženská je neskutečně šikovná :)

Každopádně.... dneska jsme si promítali na divadle záznam z představení 9/4, co jsme měli premiéru...a nebylo to špatný :) povedlo se to i na kameře, leč-- nečekala jsem, že ze záznamu budu znít jako Aťka Janoušková, to mě trošku vyděsilo. A moje milá indiánka vypadá...no- pamatujete na Vinetoua a jak se Sam Howkins zamiluje do té ..statné indiánky ?
Myší Ocásku
Ty- Myší olásku..
..
Počkej- ženit? Sam Howkins nic ženit.
Nic ženit? nic láska!
Počkej přece! neprchej, můj Myší Ocas - zůstaň tady, Myško, pojď do mé náruče...
a pak mu strom sundá paruku.
tak vypadám jak tahle indiánka, chudák Minnetonka Kvítek :D

Ale třeba ne napořád (a třeba jo..a co. Přijde čas, kdy my tlustý budem hubený a hubený budou studený.) vzhledem k mému plánu, že budu chodit, když budu mít odpolední - načež mě teď čtrnáct dní čekají takřka samé odpolední. Už jsem Janě (co plánuje směny) říkala, že jí nemám ráda! :D

Jinááč... v pátek jdu na oslavu Equiho narozenin. Tož aspoň takhle z rychlíku: Milý Equinoxi, Žábo,lorde a imperátore...a ostatní tituly ani nezmiňuji...přeji všechno nejepší k tvým, v pořadí druhým, patnáctinám :D

vovčí blog verze 3.0

13. dubna 2016 v 10:59 | Sonja
...víření bubnů a fanfáry- ano, Vážení a milí, máme tu blog, verze 3.0,
stále ovčí, pokud se mi podaří popprat s desigem stránky tedy...
nu, oblíbený stěžovníčem mi trochu chybí, nějaká ta zeď nářků, dalo by se říct.
tož tedy, vzhůru dolů...